Stamboomonderzoek in België

Stamboomonderzoek in België

Veel Nederlanders hebben voorouders in België. Maar eigenlijk klopt deze stelling pas vanaf 1830, want voor die tijd hoorde België bij Nederland. In België is stamboomonderzoek bijzonder interessant vanwege de rijke en diverse culturele achtergrond van het land, dat bestaat uit Vlaamse, Waalse en Duitstalige gemeenschappen. Er zijn veel archieven te raadplegen, zoals die van de burgerlijke stand en parochieregisters. Het Rijksarchief van België biedt toegang tot een schat aan online historische documenten die teruggaan tot de 16de eeuw.

Taalbarriere en andere uitdagingen

Ondanks dat in België de Nederlandse taal wordt gesproken, zal je ook veel te maken krijgen met documenten die in de Franse en Latijnse taal zijn geschreven. Vooral in de DTB-boeken zal je veel Latijns tegenkomen. Ook zijn er door rampen zoals overstromingen, branden, oorlogen en andere historische gebeurtenissen bepaalde archieven beschadigd of verloren gegaan. Helaas zal dit hiaten in je stamboom veroorzaken waar je geen feitelijk bewijs van zult krijgen.

Bronnen voor stamboomonderzoek in België

Ondanks dit zijn er toch tal van online bronnen die toegang bieden tot de Belgische gedigitaliseerde archieven. Denk b.v. aan FamilySearch en het Rijksarchief. Het is echter goed om te weten dat niet alle archieven online beschikbaar zijn, en vaak een bezoek aan lokale archieven noodzakelijk is; een goede reden voor een mid-week bezoek aan België. Ga naar stamboomonderzoek.

Uitgebreide statistieken

  • Aantal paginahits: 56.984.317
  • Aantal bestanden: 1.614.980
  • Ontsloten informatie: 730.251 Mbyte
  • Aantal databankvelden: 15.293.892

Zoeken

Back to Top